Digilehden lukutyökalussa on bugi, joka vaikuttaa lehden suurentamiseen tietokoneruudulla. Ongelmasta on raportoitu järjestelmän ylläpitoon. Pahoittelemme ongelmaa ja toivomme sen pikaista korjaamista. Kunnes ongelma on korjattu, hyödynnäthän lehden yläpuolella olevia suurennuspainikkeita.

Painettuun Reimariin vko 33 on päätynyt tuotannollisen virheen vuoksi S-Marketin viime viikon aineisto. Pahoittelemme virhettä ja siitä lukijoillemme sekä ilmoittajallemme aiheutuvaa harmia. Verkkolehteen on korjattu oikea versio torstaina 13.8.

Ekamille menestystä Taito -kilpailussa

Ekamin Taito -kisan menestyjät Olli-Pekka Tirkkonen (vas.), Nico Wahlberg, Miro Mäkelä ja Lauri Yli-Sissala. Kuva Risto Niinisaari.

Etelä-Kymenlaakson ammattiopiston opiskelijat menestyivät hienosti 21.5.2026 päättyneissä ammattitaidon SM-kilpailuissa, Taitaja2026 -tapahtumassa Tuusulassa.

Opiskelijat, jotka ovat kaikki Haminan kampukselta, voittivat pronssia kolmessa eri lajissa. Mitalin sai Miro Mäkelä järjestelmäasiantuntija -lajissa, Lauri Yli-Sissala tietoverkkoasennus -lajissa sekä Nico Wahlberg automaatioasennus -lajissa. Ekamin menestystä täydensi Pekka Tirkkonen, joka sijoittui sijoittui kuudenneksi tietoverkkoasennus -lajissa.

Lue lisää aiheesta:

Jaa artikkeli somessa

Lähetä tai printtaa artikkeli